Anketa
Akým príslušenstvom plánujete vybaviť svoje vozidlo tento rok?
Navijak Hlasov : 39260
Podvozková sada Hlasov : 41708
Pevnostný nárazník Hlasov : 38668
Uzávierka diferenciálu Hlasov : 37919
Celkovo hlasovalo : 157555

tomenu

ARB_Air_Locker-logo-2ABAF215AE-seeklogo.com   arb-locker-animation   arb-locker-a

   0905or_10_z+replacing_driveline+arb_locker_installed  arb

 

Uzávierku diferenciálu je možné dodatočne namontovať do najrôznejších typov automobilov. Veľkou výhodou tejto riaditeľnej uzávierky je to, že diferenciál pri prevoze na vozovke pracuje ako každý iný diferenciál - nedochádza teda k zbytočnému opotrebeniu pneumatík ani k prekvapivému záberu uzávierky. V teréne, ak si to vyžaduje situácia, sa uzávierka stlačením tlačidla behom 1/10 sekundy pripojí so 100 % účinnosťou. Montáž je možné uskutočniť bez ďaľších veľkých nákladov, pretože je možné použiť originálne ložiská a nápravy. Len kôš diferenciálu sa musí vymeniť.

Funkcia vzduchovej uzávierky ARB

K systému dodávaný kompresor zaisťuje tlak potrebný k uzavretiu diferenciálu stlačením tlačidla. Kompresor sa montuje na vhodné miesto do motorového priestoru vašeho automobilu. Automatické spínanie zabezpečuje v systéme vždy potrebný tlak k zopnutiu uzávierky diferenciálu. Tlačidlo sa montuje na prístrojovú dosku automobilu. Pri zapnutí sa uvedie do činnosti kruhový piest umiestnený v diferenciále, ktorý diferenciál uzavre. Pri vypnutí klesne tlak vzduchu  otvorením magnetického ventila a malej vysoko účinnej pružiny uvolní zaisťovací krúžok. Diferenciál pracuje ako bežný "otvorený" diferenciál.

 

Pre konkrétnu cenovú ponuku nás prosím kontaktujte na info@4x4pneu.sk alebo na naše telefónne čísla uvedené v záložke kontakt. Väčšinu uzávierok dodávame už do 7dní...

Porovnanie uzávierky diferenciálu ARB s lacnou čínskou náhradou.

Funkcia uzávierky ARB na vozidle Nissan Patrol Y61

tomenu